Amennyiben a csoportvezető/ foglalkozásvezető nincs beoltva megtarthatja a foglalkozásait?

Nem tarthatja meg, csak védettségi igazolvánnyal.

Bármilyen létszámkorlát van jelenleg, amit a közművelődési intézményekben be kell tartani?

Csak az adott terem befogadó képességének megfelelő létszám engedhető be a kiürítési terv szerint.

Milyen védelmi intézkedéseket kell betartania a művelődési házaknak? Kell kihagyni 1,5 métert, hőt mérni továbbra is kell?

Nem kötelező se hőt mérni, se a távolságot betartani. Egyetlen szabály, hogy azon munkavállalók, akiknek nincs védettségi igazolványa maszkban kötelesek dolgozni.

Terembérletes rendezvényeknél kinek a felelőssége a résztvevők ellenőrzése?

Amennyiben a bérleti szerződés tartalmazza, hogy a bérlő felelőssége abban az esetben mentesül alóla az intézmény vagy a színtér.

A fellépőkre mi vonatkozik a belépés kapcsán? Nekik is kell védettségi igazolvány?

Részükre nem kötelező a védettségi igazolvány.

Szabadtéren milyen formában lehet rendezvényt tartani?

500 fő-ig nincs kikötés bárki részt vehet. 500 fő feletti rendezvényeknél védettségi igazolvány szükséges a részvételhez.

Ha szabadtéren kordonnal elkerített helyen szervezünk rendezvényt és a kordonon kívül tömeg gyűlik össze, akkor a szervezőt terheli a felelősség?

Nem csak a rendezvény területéért felelős a szakember.

Képzésnek minősül a terembérletben megvalósuló egészségügyi tanfolyam vagy tűz és balesetvédelmi oktatás?

Csak ha az adott képzés a felnőttképzési törvény szerint is képzésnek minősül.

Különféle szabadtéri túrákat lehet szerveznie a művelődési háznak?

Természetesen igen.

Lehet koncertet szervezni a művelődési házba? Az nem zenés táncos rendezvény, amit tiltanak?

Amennyiben ültetett és regisztrált vagy belépőjegyhez köthető a rendezvény nem minősül annak, így lehet koncertet szervezni.

zenés, táncos rendezvény: rendszeresen vagy meghatározott alkalomból, illetve időpontban tartott, nyilvános, nem zártkörű, válogatott lemezbemutatás vagy élő előadás útján nyújtott zeneszolgáltatást főszolgáltatásként nyújtó rendezvény, amelyen a részvételhez nem kell megváltott ülőhellyel rendelkezni;

200 fős lakodalmak megrendezése lehetséges a művelődési házban és milyen feltételekkel?

Igen megrendezhető és nem kell hozzá védettségi igazolvány, azonban a látogatóktól el kell különíteni a lakodalom vendégeit.

Véradás, tüdőszűrés megvalósítható-e a közművelődési intézményben?

Igen és nem kell hozzá védettségi igazolvány.

Vásár lehetséges-e az intézményben?

Igen lehetséges, azonban csak védettségi igazolvánnyal. A kereskedelmi egységekkel ellentétben viszont a bent lévők létszámát az intézmény kiürítési szabálya határozza meg.

Gyakran ismételt kérdések a közművelődési intézményekben és közösségi színtérben tartható eseményekkel kapcsolatban