A következő intézkedésig minden rendezvény elmarad!

Március 31-ig

Szekeres Erzsébet

Magyar Örökség-, Pro Cultura Christiana-díjas textilművész, Gödöllő Város Díszpolgára

“Lélekmadár”

Tisztelet Kallós Zoltán emlékének

című kiállítása

“Kallós Zoltánnal személyesen közel két évtizede Gödöllőn találkoztam a zeneiskola országos népzenei rendezvényén. Munkásságát és szellemiségét nagyra becsültem és tiszteltem. Művészi mondanivalómat az 1970-es években megjelent Balladák könyve és Kriza János népköltési gyűjteménye gyökeresen megváltoztatta. Kalló Zoltán könyve mindig velem volt, mint másnál a Biblia. Az általa gyűjtött balladák számomra a tiszta forrást jelentették. A tus-temperával készült balladás képeim mintegy előtanulmányai lettek a varott technikával készült faliképeimnek. Édesanyám keze írását a Madarat láték nagy bánatba című képemen a balladából idézett sorok őrzik. Képeimen a hold, a nap, a csillagok, a virágok, a madarak és az égig érő fa ősi hitvilágunk hírnökei. A fekvő síkban ábrázolt alakok a halált, a felfelé törekvő vonalak az életet jelképezik. A balladás képeken szívesen használom a népi hímzések jellegzetes színeit: a fehéret, okkert, sötétkéket. A történések megjelenítésénél a különböző öltéstechnikákat is alkalmazom. A varrott képeket gyöngydíszítmények mint fényforrások gazdagítják.

Kallós Zoltán 2011-ben megtisztelte érdeklődésével kolozsvári kiállításomat. Utoljára válaszúti múzeumában találkoztunk. Áldott emlékének tiszteletére készítettem ezt a kiállítást, s kívánom, hogy látogatói lelkének gazdagítását szolgálja.”

Szekeres Erzsébet

A kiállítás megtekinthető:

2020. március 31-ig

hétfőtől péntekig 9-17 óráig

szombaton 9-15 óráig

A következő intézkedésig minden rendezvény elmarad! – “Lélekmadár” Szekeres Erzsébet kiállítása – március 31-ig