Szurgyi Gergely gitárművész, a Tritonus Gitár Trió tagja online koncertje a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásával.
A vírushelyzet miatt online eseményként került megtartásra a koncert.
Fogadják szeretettel.

Műsoron:

Johann Sebastian Bach:
D-dúr csellószvit, BWV 1012:
Prelude, Sarabande,
Gavotte I-II, Gigue

Manuel de Falla:
Homenaja

Joaquin Rodrigo:
Fandango

John Dowland:

2. Fantázia

Antonio Lauro:
Suite Venezolana: Registro, Danza negra

Miguel Llobet:
Variaciones sobre un tema de Sor

Sanz-Anonymus-Praetorius:
D-dúr szvit

David Russel átiratai:
Niel Gow’s Lament on the Death of
His Second Wife, The Bucks of Oranmore

Szurgyi Gergely így vall önmagáról:

“Kilenc éves koromban kezdtem gitározni Rímes Zsolt növendékeként.
Tanárom javaslatára még az általános iskola utolsó évében felvételiztem Roth Ede osztályába, az Egressy Béni Konzervatóriumba. Kilenc éven át voltam Roth Ede tanítványa, egészen a 2017-es tanév végéig, amikor a győri Széchenyi István Egyetem Művészeti Karán diplomát szereztem klasszikus gitár szakon, kiváló eredménnyel. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen tanulok Csáki András osztályában.
Tanuló éveim során rendszeresen koncerteztem és versenyeztem úgy hazai, mint külföldi színtereken, ahol többször díjaztak szóló és trió formációban is, négy alkalommal első helyezéssel.
A szólójáték mellett nagy hangsúlyt fektetek a kamarazenélésre, a Tritonus Guitar Trio alapítója vagyok és sok más felállásban is közreműködök.”

Szurgyi Gergely online koncert – a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával – 2021. május 26.