A Fehérvári Kézművesek Egyesülete, a Székesfehérvári Egyházmegye, a Szent Donát Alapítvány és a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház

meghirdeti

a XIX. “Betlehemi szép csillag” pályázatot

A Pályázat célja, hogy segítse a Jézus születésének ünnepére való méltó felkészülést, éltesse és felmutassa a magyar szakrális művészet gazdag hagyományait, ösztönözze a gyermekek és felnőttek alkotó kedvét.

A pályázaton ifjúsági és felnőtt kategóriában hivatásos kézművesek. és műkedvelő alkotók, alkotócsoportok egyaránt részt vehetnek.

Nevezni lehet természetes anyagokból (pl. textil, üveg, fa, papír, csutka, csuhé, vessző, fém, agyag, gyapjú, bőr, élelmiszer, stb.) kizárólag kézműves kivitelezéssel készült betlehemi jelenetekkel.

A pályázatra maximum 3 db tárgy adható be, melyek az eddigi “Betlehemi szép csillag” kiállításokon még nem szerepeltek.

A pályaműveket

november 22-én és 23-án 9-17 óráig várjuk

a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban

Zsűrizés után a legjobb munkák díjazásban részesülnek, és kiállításra kerülnek.

A kiállításmegnyitó és díjátadó ünnepség

november 27-én (szombaton) 11 órakor lesz

a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent Korona Galériájában