A Fehérvári Kézművesek Egyesülete,

meghirdeti a

XVI. Betlehemi szép csillag

pályázatot

A pályázat célja, hogy segítse a Jézus születésének ünnepére való méltó felkészülést, éltesse és felmutassa a magyar szakrális népművészet gazdag hagyományait, ösztönözze a gyermekek és felnőttek alkotó kedvét.

A pályázaton ifjúsági és felnőtt kategóriában hivatásos kézművesek, és műkedvelő alkotók, alkotócsoportok egyaránt részt vehetnek.

Nevezni lehet természetes anyagokból (pl. textil, üveg, fa, papír, csutka, csuhé, vessző, fém, agyag, gyapjú, bőr, élelmiszer stb.) kizárólag kézműves kivitelezéssel készült betlehemi jelenetekkel. A pályázatra maximum 3 db tárgy adható be, melyek az eddigi „Betlehemi szép csillag” kiállításokon még nem szerepeltek.

A pályaműveket november 26-án és 27-én 9-17 óráig várjuk a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban: Székesfehérvár, Liszt F. u.1.

Zsűrizés után a legjobb munkák díjazásban részesülnek, és kiállításra kerülnek.

A kiállítás-megnyitó és a díjátadó ünnepség

december 1-én, szombaton, 14 óra 30 perckor lesz a

Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.

Fehérvári Kézművesek Egyesülete:

+3620 25 929 52 vagy kezmuvesek@gmail.com