A Fehérvári Kézművesek Egyesülete, a Szent Donát Alapítvány és a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház

meghirdeti a

XVII. Betlehemi szép csillag

pályázatot

A pályázat célja, hogy segítse a Jézus születésének ünnepére való méltó felkészülést, éltesse és felmutassa a magyar szakrális népművészet gazdag hagyományait, ösztönözze a gyermekek és felnőttek alkotó kedvét.

A pályázaton ifjúsági és felnőtt kategóriában hivatásos kézművesek, és műkedvelő alkotók, alkotócsoportok egyaránt részt vehetnek.

Nevezni lehet természetes anyagokból (pl. textil, üveg, fa, papír, csutka, csuhé, vessző, fém, agyag, gyapjú, bőr, élelmiszer stb.) kizárólag kézműves kivitelezéssel készült betlehemi jelenetekkel. A pályázatra maximum 3 db tárgy adható be, melyek az eddigi „Betlehemi szép csillag” kiállításokon még nem szerepeltek.

A pályaműveket 2019. november 25-én és 26-án 9-17 óráig várjuk a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban: Székesfehérvár, Liszt F. u.1.

Zsűrizés után a legjobb munkák díjazásban részesülnek, és kiállításra kerülnek.

A kiállítás-megnyitó és a díjátadó ünnepség

2019. november 30-án, szombaton, 11órakor lesz a

Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban