A Fehérvári Kézművesek Egyesülete,

meghirdeti a

XVIII. Betlehemi szép csillag

pályázatot

A pályázat célja, hogy segítse a Jézus születésének ünnepére való méltó felkészülést, éltesse és felmutassa a magyar szakrális népművészet gazdag hagyományait, ösztönözze a gyermekek és felnőttek alkotó kedvét.

A pályázaton ifjúsági és felnőtt kategóriában hivatásos kézművesek, és műkedvelő alkotók, alkotócsoportok egyaránt részt vehetnek.

Nevezni lehet természetes anyagokból (pl. textil, üveg, fa, papír, csutka, csuhé, vessző, fém, agyag, gyapjú, bőr, élelmiszer stb.) kizárólag kézműves kivitelezéssel készült betlehemi jelenetekkel. A pályázatra maximum 3 db tárgy adható be, melyek az eddigi „Betlehemi szép csillag” kiállításokon még nem szerepeltek.

A pályaműveket 2020. november 23-án és 24-én 10-17 óráig várjuk

a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban: Székesfehérvár, Liszt F. u.1.

Zsűrizés után a legjobb munkák díjazásban részesülnek, és kiállításra kerülnek

A kiállítás-megnyitó és a díjátadó ünnepség

2020. november 28-án, szombaton, 11órakor lesz a

Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban

Fehérvári Kézművesek Egyesülete:

+3620 25 929 52 vagy kezmuvesek@gmail.com

Mesélő textilek

a Fehérvári Kézművesek Egyesületének felhívása a “Betlehemi szép csillag” pályázattal közös kiállításra

A textíliák végig kísérik életünket, az élet minden pillanatában velünk vannak. Védenek hidegtől-melegtől, kéretlen pillantásoktól, és kifejezik hangulatunkat, egyéniségünket is. A textíliák mesélnek is nekünk! Dédnagymamánk réklije, Nagymamánk falvédője vagy szőttese, Édesanyánk menyasszonyi ruhája, Édesapánk kedvenc inge felidéz sok kedves, érdekes vagy szívszorító pillanatot. Mesélnek elődeink életéről, sorsáról, környezetéről, közös hagyományainkról. Szeretettel és kíváncsisággal várjuk azokat a kedves textileket és a hozzájuk kötődő történeteket, amelyeket szívesen megmutatnának nekünk és a nagyközönségnek egy kiállítás keretében!

A kiállításra szánt anyagokat és leírásokat 2020. november 23-24-én 9-17 óra között várjuk a kiállítás helyszínén

(Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház, Székesfehérvár, Liszt Ferenc utca 1.)

A kiállítás megnyitója:

november 28. (szombat) 11 óra

A tárlat látogatható: november 28-december 20-ig

XVIII. Betlehemi szép csillag pályázat és kiállítás és Mesélő textilek kiállítás